Ana sayfa Misyon

Misyon

Çeşitli başlıklar altında Kod Dünyası;

Serüvenimiz nasıl başladı?
Kod Dünyası Mayıs 2015'ten bu yana faaliyettedir. Hayatına ilk olarak "Instagram" hesabıyla başlayan oluşum gördüğü ilgi ve aldığı destek ile bugün kendi ismiyle bir çok mühendise ulaşmaktadır. Haziran 2016 itibariyle Kod Dünyası 12 bin takipçiye ulaşarak, daha geniş bir alanda kullanıcısına hitap etmek üzere internet sitesini yayın hayatına başlatmıştır.

Buradaki amacımız tam olarak;
Türkiye'nin yazılımsal projeler ile kalkınmasını sağlayacak kodlamanın ülkemizde neden önemli olduğunu göstermek ve programlama kültürüne katkıda bulunmak/kodlamayı öğretmek. Bunlara ek olarak sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilmek üzere hazırladığımız projelerimiz ile hem belirli konularda 7-13 yaş gençlerin bilinçlenmesini hedefliyoruz hem de gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmayı planlıyoruz.

Proje hakkındaki hedeflerimiz nelerdir?
Hedefimiz, amacımızdaki gibi Türkiye'nin yazılımsal projeler ile kalkınmasını sağlamak üzere ülkemize bilinçli bireyler kazandırmak. Ülkemizde ki yazılımcıların neler çıkarabileceğini göstermek. Büyük küçük demeksizin bireyler yetiştirmek. En azından en önemli hedefimiz bildiklerimizi paylaşmak, yeni öğrendiklerimizi(öğreneceklerimizi) arkadaşlar ile paylaşmak oluyor.

Bu platformda kâr amacı gütmeden, sıklıkla eğitim videoları ve teknolojik bilgiler yer alacak. Instagram hesabımız üzerinden bu tarz faaliyetler gerçekleştirdik fakat konuyu bir üst noktaya getirmek üzere daha geniş kitleye ulaşarak eğitici videolar/dersler ve insanoğluna yararlı bilgileri paylaşmayı planlıyoruz. Bu sitedeki bir diğer önemli unsur ise yazılımcıların/geliştiricilerin bu platform içerisinde kaynaşmasını, yardımlaşmasını, yorumlaşmasını sağlamak oluyor 🙂