Anlık mesajlaşma ve mesajları yedeğe alma özelliği ile dünya çapında etkisini sürdüren Whatsapp uygulaması kendini geliştirmeye hazırlanıyor. Whatsapp daha önce büyük bir hamle yapmış ve 24 saatlik hikaye yani Whatsapp durumu özelliği getirmişti. Snapchat ve Instagram gibi sosyal ağlarda da görülen bu özellik ile Whatsapp büyük bir çıkış yakalamış ve diğer uygulamaları da geride bırakmayı başarmıştı. Instagram hikayeleri kadar popüler olmasa da Snapchat uygulamasının önünü kapatmış ve gölgede bırakmıştı. Şimdilerde ise Whatsapp anlık mesajlaşma ve anlık silinme özelliği üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü biliniyor. Mesaj açılır açılmaz mı silinecek yoksa farklı olarak 1 saatlik, 1 günlük, 1 haftalık anlık mesajlar özelliği mi getirilecek merak konusu olmaya devam ediyor. Beklenen ve yorumlara konu olan ise mesajların 1 saat sürecek şekilde gönderilip açılmasa da silineceği yönünde. Anlık yani süreli mesajlaşma sisteminde mesajların asla yedeği olmayacak. Bir süreç içinde okunup ya da okunmadan ortadan kaybolacaklar. Snapchat uygulamasının anlık fotoğraf mesajlaşması benzeri bir hizmetine benzetilen bu kaybolan mesaj özelliği çok yakında Whatsapp güncellemelerinde yerini alacaktır.

Whatsapp Süreli Mesajlar

Whatsapp kullanan ve kişi listenizde bulunan herkese süreli mesajlar atabileceksiniz. Bu mesajlar kaybolan mesaj özelliği gösterecek ve sohbet yedeklerinde karşınıza çıkmayacak. 24 saatlik durumların ardından en büyük özellik ve yenilik olarak yorumlanan Whatsapp kaybolan mesaj özelliği en kısa sürede piyasaya sürülecek ve Whatsapp uygulamalarının güncellenmesi gerekecek. 1 saat, 2 saat, 24 saat ya da açılır açılmaz kaybolması planlanan mesaj sisteminde henüz net bir süre belirlenmedi. Kullanıcıların tercihine bırakılarak birkaç farklı alternatif ile kaybolan mesaj özelliğinin geliştirilmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

Whatsapp Kaybolan Fotoğraflı Mesajlaşma

Whatsapp sohbet konularında fotoğraf arşivi ya da anlık fotoğraf çekerek bunu göndermek mümkün oluyor. Fakat bu fotoğrafların tamamı Medya kısmında görüşülen kişi tarafından ve sizin tarafınızdan yedekleniyor. Anlık ve kaybolan mesajlarda fotoğraf özelliği getirilmesi de bekleniyor. Fakat bu fotoğraflar telefonunuz tarafından saklanamayacak. Saklama işlemi yalnızca ekran görüntüsü olarak mümkün olacaktır. Kaybolan mesajları telefonunuza yedeklemek için telefonunuzdan ekran görüntüsü almayı unutmayın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here